Modelinas - kas tai? Tai masė lipdymui iš struktūros panaši į plasteliną. Modelinas dar kitaip vadinamas polimeriniu moliu.

Modelinas skirstomas į dvi pagrindines rūšis:

  • savaime džiūstantį ir stingstantį ore;
  • kaitinamą orkaitėje arba mikro bangų krosnelėje.

Modelinas naudojamas įvairiuose rankdarbiuose vaikams ir suaugusiems.

Vaikai iš modelino gali nusilipdyti žaisliukus, pasakų herojus, įvairias figūrėles. Patys susikurti sau žaislus. Tai puiki rankdarbių masė skatinanti smulkiąją motoriką, vaizduotę, kūrybiškumą.

Suaugusieji modeliną naudoja labai plačiai. Iš jo galima nusilipdyti kolekcines lėles, pagrąžinti virtuvinius įrankius, kurti papuošalus ir pan. Modelinas kaip ir plastelinas limpa prie kitų paviršių, todėl juo galima dekoruoti taures, stalo įrankių kotelius, taip juos paverčiant vienetiniais rankų darbo dekoruotais daiktais.

Idėjos rankdarbiams iš modelinoModelinas - idėjos rankdarbiamsModelinas rankdarbiams - pamokėlė

 

Lėlės iš modelino. Kaip jas pasidaryti? Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai labai sudėtinga. Bet taip nėra. Iš vielos padaromas lėlės karkasas, o ant jo lipinamas modelinas, formuojamos atskiros kūdo dalys, veido bruožai. Išdžiuvus modelinui arba jį pakaitinus orkaitėje (priklausomai kokį modeliną naudojate), sukietėjęs modelinas dažomas akrilinais dažais, piešiami veido bruožai. Vėliau lėlei siūname drabužius, ją aprengiame. Audinius galime klijuoti tiesiai ant modelino, naudoti įvairias juosteles, nėrinius ir pan.

Lėlės iš modelino - kaip pasidaryti?Lėlės iš modelino - pamokėlė


Top